Ucipuci meklē mājas

Grāmata vēsta par rotaļu pūcīti Ucipuci, kas ceļojuma laikā tiek nejauši aizmirsta kādā Itālijas viesu mājā. Lai nokļūtu atpakaļ pie sava mazā saimnieka Kriša, pūcītei jāpārvar garš un bīstams ceļš, šķērsojot visu māju, un jātiek līdz terasei, kur, kad iestājas krēsla mājo Lielais ods, kuram vienīgajam zināms, kurp devies Krišs. Pūcītei talkā nāk zirneklis un zaļais muzikants circenis, kas abi viņai kļūst par neaizstājamiem palīgiem un mīļiem draugiem. Garajā ceļā Ucipuci sastopas ar skudru koloniju, uzzina, kas ir skudru bojāejas mājiņas, pārdzīvo plūdus un stāsta beigās – satiek cienīgo un ar diženu viedumu izslavēto Lielo odu.
Grāmatas beigās iestrādāts leļļu teātris ar maināmiem foniem un papīra lelles ar grāmatu tēliem, kā arī “Ucipuci zinības” sadaļa, kurā Ucipuci sniedz vērtīgus padomus, ko darīt, ja gadās nozaudēties, piemēram – sastingt un nemainīt atrašanās vietu, zināt vecāku telefonu un, izmantojot rotaļu elementus, jauniegūtās prasmes likt lietā.
Evijas Timmas-Novikas ilustrācijas.

Tulkota un izdota: Ķīnā, Lietuvā, Igaunijā, Maķedonijā.


PĒRC ŠEIT

Ucipuci domā ārpus kastes

Rotaļu pūcītes Ucipuci piedzīvojumi turpinās! Šī grāmata vēsta par Ucipuci piedzīvojumu, kādu rītu paliekot mājās vienai. Pūcīte nejauši iekrīt milzīgā kartona kastē. Sākumā šķiet, ka no tās ir iespējams izkļūt tikai pa augšu, bet vēlāk atklājas, ka tas iespējams arī citādāk! Piedzīvotais māca Ucipuci mainīt domāšanu un paraudzīties uz apstākļiem citādāk. Tā viņa uzzina, ko nozīmē “domāt ārpus kastes”.
Grāmatas beigās bērni kopā ar Ucipuci var iepazīt optiskās ilūzijas – attēlus, kas mainās, paraugoties uz tiem citādi.
Uz grāmatas vāka mazos lasītājus sveicina mīļa pūcīte ar kustināmiem spārniem, kas padara grāmatu arī par mīļu rotaļlietu.
Evijas Timmas-Novikas ilustrācijas.

Tulkota un izdota: Lietuvā, Igaunijā, Maķedonijā. 


PĒRC ŠEIT

Es esmu Boss

“Atzīsim – trauksme vienkārši IR. Mājās, darbā, skolā. “Es esmu Boss” atklāj vienu no trauksmes šķautnēm – obsesīvi kompulsīvos traucējumus (OKT), kas cilvēkam rada bažīgus jautājumus (Vai aizslēdzu durvis?) vai prātā zīmē baisus scenārijus (Ja nu iekritīšu bedrē?), turklāt piedāvā veikt kādu rituālu, lai tas nenotiktu (vienreiz, divreiz... vai četrreiz, jo tas ir pāra skaitlis!). Pazīstami? OKT var būt izteikti un traucējoši vai “nemanāmi” iekļāvušies dzīves ritmā – šī grāmata palīdzēs tos atpazīt!”
ZANE ZUSTA

“Esmu bezgala priecīgs, ka Latvijā izdota pirmā bērniem un viņu vecākiem domātā grāmata par OKT, kas labi saprotamā veidā palīdz izskaidrot viņu grūtības un sniedz praktiskus instrumentus to veiksmīgai risināšanai. Esmu pārliecināts, ka šī grāmata var kļūt par būtisku atbalstu cīņā ar OKT, kā arī palīdzēt daudz plašākam lasītāju lokam labāk tikt galā ar bailēm.”
ŅIKITA BEZBORODOVS,
bērnu psihiatrs


PĒRC ŠEIT

Toto atkož noslēpumu

Ir pazudis suņuka Toto saimnieks Pauls! Toto ir nobijies un bēdīgs. Cik labi, ka Toto nav viens! Ar viņu kopā ir draudzene - mierīgā un gudrā medūza Zīle. Viņa palīdz Toto nezaudēt dzīvesprieku un "atkost" kādu ļoti svarīgu noslēpumu.


PĒRC ŠEIT

Austra, mākoņi un mazais putniņš

Grāmata tapusi par godu SOS bērnu ciematu darbības 25. gadadienai un veltīta sirsnīgu un atklātu sarunu rosināšanai uzņemošajās ģimenēs par uzņemto bērnu ģimenes vēsturi. SOS bērnu ciematu darba pieredze un psihologu ieteikumi liecina, ka atklātas sarunas par uzņemto bērnu ģimenes vēsturi palīdz veidot veselīgākas un uzticības pilnākas attiecības jaunajā ģimenē. Protams, tas jādara bērna vecumam atbilstošā veidā, tādēļ tapusi šī jauki ilustrētā bērnu grāmata. Grāmatas ilustrāciju autore ir Krista Bitmete. Tā noderēs gan adoptētājiem, gan audžuvecākiem, aizbildņiem un visiem citiem interesentiem. Pateicoties SIF finansiālajam atbalstam, grāmata būs bez maksas pieejama ikvienai uzņemošajai ģimenei Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centros visā Latvijā.


PĒRC ŠEIT

Labrīmes, kas mudina bērnu izaugt par labu cilvēku

“Mazus dzejolīšus, kas padara ikdienu jaukāku, mani mudināja sacerēt dēli Gustavs un Patriks. Tāpēc šī grāmata ir veltījums viņiem!
Audzinot bērnus, atklāju, ka rotaļīga rīme raisa smaidu un ar to dzīve piepeši šķiet daudz skaistāka. Izmēģiniet!”
Zane Zusta


PĒRC ŠEIT